Bánská Bystrica (13. 9. 2018) Druhým dnem pokračuje na Slovensku XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu. Na programu byl běh na 100 metrů s překážkami, v němž naše výprava měla v obou kategoriích úřadující mistry světa.

Dopoledne závodily ženy  a dařilo se jim moc dobře. Česká rekordmanka Šárka Jiroušová již svým prvním pokusem posunula hodnotu světového rekordu na 15, 78 a v druhém pokusu byla ještě rychlejší když cílový paprsek protnula v čase  15,48 a postoupila do semifinále a finále. Tam se jí bohužel nepodařil sběr hadic a pokus nedokončila. V součtu 6 nejlepších časů však Češky obsadily 2. místo do týmové soutěže. A druhé místo také drží průběžně společně s Běloruskami.

Na mistrovství světa u jednotlivců vyhodnocován také součet časů běhu na 100 s překážkami a výstupu na cvičnou věž jako tzv. dvojboj. V něm obsadila skvělá Šárka Jiroušová časy 15,48 ze stovek a časem 7,87 z věže bronzovou příčku (23,35).

V horkém odpoledni na start nastoupilo 114 mužů. Čechům se sice v prvních pokusech úplně nedařilo, ale nakonec všech šest započítávaných časů bylo pod 16 sekund. Do semifinále se probojovali hned tři čeští závodníci - Pavel Krpec, Lukáš Kroupa, Daniel Klvaňa. Do finále však nepostoupil ani jeden.  V historii reprezentačního týmu nejlepší součet časů na stovkách i věžích vynesl náš tým  na průběžné druhé místo před čtvrteční štafetou.