Ve čtvrtek 28. září byla na programu Mistrovství světa v požárním sportu v tureckém Izmiru disciplína běh na 100 metrů s překážkami. A tady si české týmy dělaly velké naděje. A právem!

V dopoledním závodu žen postoupily do semifinále hned čtyři naše závodnice – Veronika Krpcová, Lucie Hirmerová (v novém osobním rekordu 16,83), Markéta Marková a Šárka Jiroušová. Pro účast ve finále si doběhly Markéta a Šárka a v něm svými výkony (16,74 a 15,95) braly hned dvě medaile. Markéta  časem 16,48 bronz a Šárka se časem 16,00 stala mistryní světa!!! Tým obsadil druhé místo do celkového hodnocení.

Také v odpolední soutěži mužů se Češi neztratili! Skvělé časy Dana Klvani (15,23), Lukáše Kroupy (15,42), Martina Lidmily (15,65), Václava Divoše (16,03), Pavla Krpce (16,30), Václava Novotného (17,03) zajistily národní reprezentaci druhé místo do celkového hodnocení. Celý den vyvrcholil semifinálovými běhy, do nichž nastoupili Dan Klvaňa a Lukáš Kroupa. Ve finále pak Dan předvedl úžasný výkon – 14,97!!! Porazil tak hvězdu požární sportu Vladimira Sidorenka z Ruska a stal se mistrem světa v běhu na 100 metrů s překážkami! Muži hájící české barvy jsou tedy v průběžném pořadí na 4. místě za Ukrajinou, Ruskem, Běloruskem.

V pátek jsou na programu štafety 4 x 100 metrů.