Mistryně světa v požárním sportu jsou z České republiky!!!

Poslední den mistrovství světa patřil požárním útokům. Český ženský tým byl před poslední disciplínou na průběžném druhém místě a ztrácel na vedoucí Rusko 5 bodů. Holky startovaly jako čtvrté a hned prvním pokusem se vyšplhaly na první místo v disciplíně a jejich čas už do konce disciplíny nikdo nepřekonal. S přičtením 4. místa z výstupu na cvičnou věž, 2. místa ze stovek, 2. místa ze štafety 4 x 100 metrů získal tým celkový součet 9 bodů a to znamenalo mistrovství titul! Na druhém místě skončily Rusky a na třetím pak Kazašky.

V průběžném pořadí v kategorii mužů byli  naši muži na třetím místě za Rusy a Bělorusy. Ani jeden ze dvou pokusů však nebyl stoprocentní a českému reprezentačnímu týmu se nepodařilo třetí místo udržet. Celkově tak brali 4. místo z výstupu na cvičnou věž, 2. místo z běhu na 100 metrů s překážkami, 3. místo ze štafet a 6. místo z požárních útoků. Mistry světa jsou Bělorusové, druzí pak Rusové a třetí Ukrajinci.