Další rekord pokořen

Villach (14. 7. 2017) – Ani třetí soutěžní den na XVI. Mezinárodní hasičské soutěži, hasičské olympiádě, nezůstala česká výprava bez medailí. Týmy žen, dobrovolných i profesionálních  hasičů vybojovaly celkem šest medailí v disciplíně štafeta 4 x 100 metrů. Tým profi navíc v novém olympijském rekordu 54, 24! Zahájen byl také hlavní závod v klasických disciplínách CTIF, který bude pokračovat zítra. Z celkových 76 družstev měla Česká republika 13 týmů.

Dopoledne patřil Stadion Lind právě požárnímu sportu – štafetám 4 x100 metrů s překážkami. Oproti předchozím dnům, kdy se počasí vyznačovalo vysokými teplotami, dnes se startovalo za deště. V kategorii žen se českým štafetám více než dařilo – tým A zvítězil časem 60, 73 před týmem B  s časem 64,99 a bronzovým týmem C s časem 65,52. ani dobrovolní hasiči se nenechali zahanbit a získali zlatou a bronzovou medaili – tým A časem 59,23 a tým C časem 59,57. Vrcholem pak byl první pokus týmu profesionálních hasičů, kteří ve složení Kamil Bezruč, Pavel Krpec, František Kunovský a Martin Lidmila vytvořili nový olympijský rekord – 54, 24!!!

Česká výprava tak již má na svém kontě dvacet medailí, z toho 10 zlatých!

Do medailové sbírky přispěly také mladé hasičky z Pískové Lhoty, které obhájily prvenství z polské Opole (2015). Oficiální již jsou také výsledky ostatních mládežnických týmů – v kategorii děvčat závodily také hasičky ze Zádveřic a obsadily skvělé 6. místo. V kategorii smíšených družstev vybojovali v konkurenci 41 týmů závodníci z  Nové Vsi 6. místo a do Bludova vezou 8. místo.

Večer jsme se dozvěděli také umístění našich CTIF týmů. Nejlepším českým týmem v kategorii A jsou Zibohlavy na 19. místě, 23. jsou Michálkovice, 30. Vlčnov M2, 36. Vlčnov M1, 46. Kostomlátky a 47. Frýdek. To bude v konečném vyhodnocení oceněno zlatým odznakem pro Zibohlavy a Michálkovice a stříbrný pro ostatní týmy.  V sobotu závodí B týmy.

J. Čečrdlová