Soutěžní den ve slovinském Celje byl zahájen na stadionu Kladivar ve středu 20. července odpoledne disciplínou výstup na cvičnou věž. Už od prvních rozběhů bylo jasné, že česká reprezentace nebude mít ve Slovinsku velkou konkurenci.

Jako první se na startovní čáru postavily ženy a do finálového rozběhu se dostaly čtyři reprezentantky. Čtvrtá skončila Veronika Krpcová s časem 7,75s, jako třetí skončila Kamila Krejčí s časem 7,59s, která přišla do týmu z reprezentace dorostenek, kde působila i jako asistentka trenéra. „Určitě mi závodění chybělo, hlavně adrenalin ze závodu, zaběhla jsem si i osobní rekord. Ale i pozice trenérky byla super zkušenost, člověk má úplně jinou zodpovědnost. Druhá skončila Markéta Marková s časem 7,57s, která se do reprezentačního týmu vrátila po dvou letech. „Bylo to pro mě letos hodně těžké vrátit se zpátky na dobrou reprezentační úroveň, kterou jsem měla před třemi lety. Chtěla jsem ale zažít atmosféru na olympiádě, která je nesrovnatelná s mistrovstvím světa. Jsem ráda, že jsem dostala šanci od trenérů a mohla jsem pomoci holkám v týmu.“ Na první příčku vystoupila Kamila Bartošková s časem 7,39s, pro kterou to byla první zlatá medaile na olympijské soutěži. Kamila nezapomněla zmínit i tragicky zesnulou Adrianu Janíčkovou, která startovala v roce 2017 ve Villachu a skončila na 4. místě právě ve výstupu na věž. „Na Áďu jsme si všichni vzpomněli, máme ji pořád na helmách a hlavně v srdci, ona byla jenom jedna. S výkonem jsem spokojená, i čas byl skvělý, ale u mě je pořád co zlepšovat.“

V mužské kategorii dobrovolných hasičů rovněž čeští závodníci neměli konkurenci. Na první příčku vystoupal, stejně jako ve Villachu, Milan Netrval (14,31s), druhý skončil Vladislav Filip (14,48s) a třetí příčku obsadil Marek Peštál (14,53s). Celý závod zakončili profesionální hasiči, kde první tři pozice obsadili tři Češi. Třetí skončil Jan Vyvial (15,93s), druhý Daniel Klvaňa (15,62s) a první místo získal Pavel Krpec (15,23s).

Večer se na stadionu Z’dežele konalo slavnostní zahájení za účasti všech soutěžních týmů přítomných států a jejich delegací.

PRŮBĚŽNÉ INFORMACE

FOTOGALERIE

FACEBOOK SH ČMS

INSTAGRAM SH ČMS