Hned ve čtvrtek ráno 22. 7. nastoupily na stadionu Kladivar ke svému pokusu v požárním útoku CTIF dívky z SDH Písková Lhota. Jejich snahou bylo vrátit se na nejvyšší příčku a získat znovu zlatou medaili, tak jak se jim to už povedlo v roce 2017 ve Villachu a v roce 2015 v Opoli. A opravdu se tak stalo! Po stříbrné medaili z olympiády v Martigny v roce 2019 si letos z Celje znovu odvezou zlato.

Družstvo chlapců z Pískové Lhoty dosáhlo na celkové páté místo. Pro jejich trenéry Terezu Pavlovou a Tomáše Procházku po skončení závodu nastala těžká situace, vzhledem k tomu, že v jejich týmech na jedné straně panovalo velké nadšení a na druhé straně mírné zklamání. „Třetí zlatá medaile, upřímně mi to ještě nedošlo,“ říká Tereza a dodává, „kluci odvedli naprosto precizní práci, my jim nemáme co vytknout. Když holky doběhly útok, tak mi spadla brada, čekali jsme čas 43s nebo 44s, najednou tam daly 40s, pro všechny to bylo obrovské překvapení. Jsem na ně hrozně pyšná.“ Dobře se dařilo i třetímu reprezentačnímu týmu dětí, chlapcům z SDH Bludov, kteří si po skvělém výkonu v požárním útoku a ve štafetě odváží z Celje medaili stříbrnou.

Odpoledne na stadionu Kladivar opět patřilo požárnímu sportu. První místo získala štafeta jak profesionálních (čas 55,38s, složení: D. Klvaňa, P. Krpec, L. Kroupa, D. Soukup), tak i štafeta dobrovolných hasičů (čas: 60,27s, složení: J. Šváb, T. Daněk, V. Filip, P. Hnízdil). Štafeta žen A obsadila rovněž první místo (čas: 62,89s, složení: K. Hulínská, D. Butulová, L. Šestáková, K. Bartošková), štafeta žen B místo stříbrné (čas: 66,43s, složení: M. Dvořáková, Š. Hájková, J. Vaculíková, V. Krpcová).

PRŮBĚŽNÉ INFORMACE

FOTOGALERIE

FACEBOOK SH ČMS

INSTAGRAM SH ČMS