Náročný výstup na věž kostela uzavíral mistrovské klání dobrovolných hasičů v TFA

Domažlické Chodské náměstí patřilo v sobotu 6. října 2018 třetímu Mistrovství České republiky v TFA dobrovolných hasičů. Záštitu nad akcí převzali hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard a starosta města Domažlic Ing. Miroslav Mach. Na start náročného závodu simulujícího práci hasičů u zásahu se postavilo 66 závodníků ve dvou věkových kategoriích z celé republiky. Závod absolvovali ustrojeni do kompletního zásahového oděvu včetně obuvi, rukavic, přilby a s dýchacím přístrojem jako zátěží.

Trať byla postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících a byla rozdělena do čtyř úseků. Na prvním je čekal běh s požárními hadicemi spočívající v rozvinutí dvou hadicových vedení  (6 hadic B) s proudnicemi na určenou vzdálenost a následné sbalení dvou hadic B.

Zdolání druhého úseku představovalo 80 úderů palicí v Hammer boxu, dále v pronesení dvacetikilového závaží překážkou se sníženým profilem oběma směry. Následovala uchopení osmdesátikilové figuríny, její přemístění na vzdálenost 60 metrů a překonání tři metry vysoké bariéry. Ve třetí části závodu soutěžící postupně dopravil 4 žebříky, spojené po 2 kusech,  k lešení, o které je opřel, vystoupal do určeného místa, pomocí lana vytáhl a odložil břemeno o hmotnosti 25 kilogramů na plošinu lešení a sestoupil na zem. Poslední částí byl výstup do věže kostela po 194 schodech. V ochozu věže byl cíl, resp. závodník zde zastavil časomíru.

Pořadí jednotlivců v každé kategorii bylo stanoveno na základě celkového dosaženého času soutěžícího, nebo součtu časů dosažených v jednotlivých úsecích, včetně penalizací.

V kategorii A se mistrem republiky stal Michal Skřivánek časem 4:40,00 (SDH Rohatec, KSH Jihomoravského kraje) před stříbrným Markem Zechou (4:41,10, SDH Vránová Lhota, KSH Pardubického kraje) a bronzovým Jiřím Tkaným (4:43,07, SDH Babice, Kraj Vysočina)

S náročnou tratí se v kategorii B nejlépe vypořádal Antonín Rendl časem 4:40.53 (SDH Česká Kubice, KSH Plzeňského kraje) před Tomášem Mácou (4:49,25, SDH Brno-Slatina, KSH Jihomoravského kraje) a Josefem Černíčkem (5:14,04, SDH Jestřabí, KSH Zlínského kraje)

V součtu časů pak bylo pořadí družstev následující: 1. KSH Plzeňského kraje, 2. KSH Jihomoravského kraje, 3. KSH Pardubického kraje.

VÝSLEDKY

foto: Petr Dolejš