V sobotu 26. září se na Letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem, utkalo deset družstev mužů a čtyři družstva žen o titul mistrů republiky v klasických disciplínách CTIF.  Všem účastníkům zdárné plnění disciplín komplikoval vytrvalý déšť, který především při požárním útoku způsobil problémy nejednomu z nich. 

Závodilo se v požárním útoku a ve štafetách, v obou disciplínách měli závodníci vždy dva možné pokusy. Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF, kde každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí, nejde tudíž v první řadě o rychlost provedení, ale zejména o přesnost. Smyslem soutěžního klání CTIF je především příprava dobrovolných hasičů na chování během požáru.

Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF pro rok 2020 se stali:

Muži A (do 30 let): SDH Michálkovice

Muži B (nad 30 let): SDH Zibohlavy

Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota I.

Ženy B (nad 30 let): SDH Kolešovice

Muži B (profesionální): HZS Královéhradeckého kraje

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota I.

Absolutní vítěz muži: SDH Zibohlavy

Součástí slavnostního vyhodnocení mistrovství bylo také vyhlášení celkových výsledků Litovel Ligy CTIF 2020, v letošním roce se z důvodů řady omezení, konaly závody pouze tři. Vítězi se v kategorii mužů stal tým HZS Královéhradeckého kraje a kategorii žen ovládlo družstvo SDH Velké Meziříčí.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

ŽENY A - KE STAŽENÍ

ŽENY B - KE STAŽENÍ

MUŽI A - KE STAŽENÍ

MUŽI B - KE STAŽENÍ

MUŽI B (PROFI) - KE STAŽENÍ