V sobotu 24. září se na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem sešlo 14 družstev, aby poměřily své síly v klasických disciplínách CTIF. Letos se konal už XIII. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, ve štafetě a v požárním útoku. Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF, kde každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí. Vítězství v kategorii mužů i v kategorii žen zůstalo v rukou dvou týmů, které standardně prokazují nejlepší výkony. V kategorii mužů se jednalo o družstvo mužů z HZS Královehradeckého kraje, v kategorii žen o závodnice z Pískové Lhoty.

Nově startujícím týmem na mistrovství byl SDH Březhrad (Královehradecký kraj), který soutěžil v kategorii muži B. Jejich člen Pavel Bulíček byl z jejich prvním startem spokojený. „Loni jsem zde slíbil, že se pokusím dát dohromady tým a závodit a slib jsem dodržel. Velmi za to děkuji našemu veliteli sboru Pavlu Oščiatkovi, byly to první závody, byla to velká zkušenost, rozhodčí všechno vidí a všechno slyší. Pomohli nám i kolegové z HZS Královehradeckého kraje, se kterými jsme mohli vyladit nějaké věci a mohli se podívat i na jejich trénink, jak by to mělo vypadat. Určitě to byl pro nás adrenalin, není to vůbec nic lehkého.“

Na mistrovství zavítali i tradiční soutěžní družstva z DHZ Mier Spišská Nová Ves a nově si zasoutěžil i tým žen z OSP Gluchow z Polska. Další, už XIV. ročník, byl na místě přímo ohlášen starostou KSH Královehradeckého kraje Ivanem Krausem. Znovu se závodníci potkají na Letním stadionu ve Dvoře Králové 30. září 2023.

Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF se stali:

Muži A (do 30 let): SDH Michálkovice

Muži B (nad 30 let): SDH Vlčnov M3

Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota

Ženy B (nad 30 let): SDH Nová Paka

Muži B profi: HZS Královéhradeckého kraje

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota

Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE ke stažení

CELKOVÉ VÝSLEDKY ke stažení