web Litovel HS 2019

Z jednání ÚORHS konaného dne 11. 1 . 2017 v Praze

KE STAŽENÍ

Účast : dle presenční listiny

Jednání zahájil J. Henc, přivítal členy rady v prvním jednání v roce 2018.

Kalendář soutěží

- M. Kolka oznámil radě, že kalendář soutěží skládá z toho co mu OSH a KSH pošlou, jako tomu bylo v letech minulých, ale  že je v plánu v tomto roce spustit internetovou aplikaci, kam si budou moci KSH, OSH i samotná SDH vkládat své soutěže a všechny ostatní akce, které pořádají (kulturní, vzdělávací atd.).

Mistrovství České republiky v PS 2018

- Rada pověřila M. Kolku, aby vytvořil výzvu pro rozhodčí instruktory na MČR v PS, která se letos bude konat  24. – 28. 8. v Liberci. 

- T. Lefner navrhl, aby se tak jako v loňských letech mohly stát rozhodčími na MČR v PS pouze ti co mají kvalifikaci Rozhodčí Instruktor.

- Rada s tímto návrhem souhlasila.

Jablonecká Hala

- J. Kovaříková informovala radu o tom, že letos vychází Jablonecká hala pro dospělé závodníky na 7. 4. 2018

- M. Kolka informoval radu, že zatím nemá informaci kdy bude jednání ohledně Jablonecké haly 2018, ale že až dostane pozvánku na toto jednání, tak se ho zúčastní.

- J. Henc oznámil radě, že letos bude přítomen na této akci a stejně tak i  J. Kovaříková.

OZ Ligy CTIF

- M. Kolka předložil radě OZ Ligy CTIF pro rok 2018 a informoval radu, že v tomto roce nás čeká pouze 5 soutěží, jelikož SDH Bludov již nemá zájem.

- P. Marschal informoval radu, o tom že SDH Bludov soutěž pořádá a tak by bylo škoda, kdyby nebyla zařazena do Ligy CTIF 2018.

- Rada pověřila M. Kolku, aby ještě jednou kontaktoval SDH Bludov kvůli možnosti zapojení jejich soutěže CTIF do Ligy CTIF.

Pravidla PS

- J. Pecl informoval radu o stavu zpracování nových pravidel. Nová pravidla už jsou vyhotovena a čekají na schválení  Generálního ředitelství HZS.

Kvalifikační podmínky na MČR v PS

- M. Kolka předložil radě kvalifikační podmínky pro rok 2018 a s ostatními členy rady společně doplnily kvalifikační soutěže věží pro ženy a dorost.

- J. Čech společně s M. Kolkou informovaly radu, že je potřeba znát zájem jednotlivců na běh 100 m s překážkami dopředu, ať nemusíme týden před mistrovstvím obvolávat polovinu mužů/žen z kvalifikačních výsledků.

- Rada pověřila J. Peterka, aby vytvořil formulář pro závodníky, kteří mají zájem se zúčastnit mistrovství jako jednotlivci v běhu na 100 m s překážkami.

Různé

- J. Čech informoval radu o Extralize v PÚ

XXIII. ročník EXTRALIGY ČR v PÚ

16. června 2018 Moravany

17. června Zderaz

23. června Stará Říše

24. června Radíkov

7. července Velké Hoštice

8. července Olšovec

21. července Brodeslavy

22. července Zahořčice

28. července Letohrad Orlice

29. července Kunčice

11. srpna Chotěmice

12. srpna Chlum

1. září Petrovice

2. září Myštěves

 

- J. Jiruše oznámil radě, že u mnoha SDH je v posledních letech  větší zájem o pohárové soutěže než o postupové soutěže.

- T. Lefner informoval radu o tom, že společně s Z. Nytrou plánují jednání se zástupci z Německa a Polska ohledně pravidel CTIF, a že toto jednání se uskuteční v ČR.

Příští jednání rady ÚORHS bude 15. 3. 2018

Zapsal Michal Kolka