web Litovel HS 2019

Ve dnech 20 . – 23. června se uskutečnilo soustředění reprezentačních družstev mužů A, B požárního sportu v Plzeňském kraji. Příprava reprezentace do Villachu probíhala na dvoudenním tréninku v Domažlicích a pokračovala přípravnými závody. Družstva se zúčastnila krajských závodů v požárním sportu HZS Plzeňského kraje.  V Domažlicích se týmy secvičovaly v kolektivních disciplínách, protože do týmů A i B přišli nové členové. V Plzni pak soutěžili ve stovkách a věžích a v Klatovech ve štafetě a požárním útoku.

Zeptali jsme se vedoucího družstva muži A Zdeňka Prodělala, zda je nějaký rozdíl v přípravě na mezinárodní soutěž do Villachu nebo na mistrovství světa v požárním sportu? „Příprava je stejná jako na každé hlavní závody roku. Tady je to jiné v rozdělení družstev. Když jedeme na mistrovství světa tak jsou družstva rozdělená na dorostence, juniory do 23 let a muže a tady na Villach jsou ta družstva namíchaná junioři a muži, dobrovolní a profesionální hasiči.“

O uplynulém víkendu mělo své soustředění V Ostravě také družstvo žen C.  Reprezentační družstvo mužů profi se setká na soustředění v Ostravě 28. 6. – 2. 7. a družstva žen A a B mají soustředění ve stejném termínu.