ŽENY ZE HŘIBOJED POSTOUPUJÍ NA MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V POŽÁRNÍM SPORTU                                                                                                     

Dobrovolným hasičkám ze Hřibojed se konečně podařilo zvítězit v Krajském kole požárního sportu Královéhradeckého kraje, které se konalo v sobotu 22. 6. 2019 v Hradci Králové. Ženy se o toto důležité vítězství snažily několik let, vždy však skončily druhé za vítězným týmem žen ze Slatin. Letos se však konečně karta obrátila a po šesti letech bude místo Slatin reprezentovat Královéhradecký kraj na MČR sbor dobrovolných hasičů ze Hřibojed. Všechno začalo vítězstvím okrskového kola, na okresním kole pak děvčata také zvítězila, čímž si zajistila start v dalším postupovém kole -> krajské kolo v Hradci Králové:

První disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami, kde se počítá součet 6 nejlepších pokusů z týmu. Hřibojedy zapisují první místo s celkovým časem 1:54,74 s. Druhou disciplínou byla štafeta 4x100 metrů, kde ženy opět zapisují první místo s časem 1:06,70 s. SDH Slatiny však obsazují na disciplínách druhá místa, čímž se stává závod velice napínavým. Rozhodne královská disciplína – požární útok, i když se v této disciplíně staly přeborníkem ženy z SDH Slatin s výsledným časem 27,83 s, ženy ze Hřibojed píší hned druhou příčku s časem 30,17 a součet celkových bodů stačí na VÍTĚZSTVÍ a postup na MČR v požárním sportu, kam postupuje pouze nejlepší tým z celého Královéhradeckého kraje.

MČR se v letošním roce koná 30.9.-1.9.2019 v Ústí nad Labem. Fandit ženám se chystá většina členů z SDH Hřibojed, především však aktivní základna mladých hasičů se svými rodiči. Ve fanklubu nebudou chybět ani vedoucí nynějších mladých hasičů Vlasta Machačová s Ilonou Čepelkovou, které vítězné ženy učily před několik lety (asi tak 10) prvním krokům v požárním sportu.

Vedoucí družstva Martina Machačová by ráda poděkovala všem z týmu za skvěle odvedenou práci, za kterou stojí řádná nejen zimní příprava pod vedením trenérky Barbory Šubrtové.

Barbora Šubrtová má svůj domácí sbor ve vedlejší vesnici Velichovky, je bývalou reprezentantkou ČR v požárním sportu a také vítězkou Hasičské olympiády v roce 2017, která se konala v rakouském Villachu. O tuto závodnici je velký zájem po celé ČR. Bára si však pro letošní sezónu vybrala právě ženy z SDH Hřibojedy, kde bylo jejím hlavním cílem dovést tým po několika letech snažení konečně na MČR. „POVEDLO SE!“

Složený vítězného týmu:
- SDH Hřibojedy – Martina Machačová, Eliška Tschöpová, Gabriela Tschöpová, Lenka Vodehnalová a Anna Vodehnalová
- SDH Velichovky – Barbora Šubrtová
- SDH Bukovice – Adéla Leppeltová
- SDH Běloves – Barbora Punarová
- SDH Hostinné – Monika Šmídová

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY