Společné mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu se odehrálo poslední srpnový víkend od pátku 25. do neděle 27. srpna na stadionu FK Baník Sokolov. V případě profesionálních hasičů se jednalo o jubilejní 50. mistrovství, u dobrovolných hasičů se jednalo již o 68. mistrovství, záštitu nad mistrovstvím převzal hejtman Karlovarského kraje Ing. Petr Kulhánek a starosta města Sokolov Mgr. Petr Kubis. Soutěž začala tradičně disciplínou výstup do 4. podlaží cvičné věže, ve které se utkali závodníci z řad družstev HZS. Závod ovládl s časem 14,14s Jan Vyvial (Moravskoslezský kraj), druhé místo vybojoval s časem 14,15s Pavel Krpec (Moravskoslezský kraj) a místo třetí obsadil s časem 14,17s Vladislav Filip (Středočeský kraj). V sobotu se na soutěžní dráhu připojila i družstva dobrovolných hasičů v disciplíně běh na 100 m s překážkami. Z každého týmu se na trať postavilo 8 závodníků, ale do konečného součtu se započítalo pouze nejlepších šest časů. Po vyhlášení výsledků v běhu na 100 m s překážkami ve všech kategoriích a mistra HZS ČR v běhu na 100 m s překážkami a dvojboje se závodníci pustili do posledního sobotního klání štafety 4×100 m s překážkami.

Mezi ženami SDH si nejlépe s tratí poradilo družstvo SDH Chválenice (Plzeňský kraj) v čase 62,13s a odnesli si zlato. Stříbrnou příčku si vybojovalo družstvo SDH Hvězdoňovice (Kraj Vysočina) s časem 62,60s a bronz tentokrát obsadilo družstvo SDH Dolní Měcholupy (Hl. m. Praha) 65,76s. Mužská družstva dobrovolných hasičů se na dráze předvedla hned po ženách a nejlépe si letos vedlo družstvo SDH Dobřany (Plzeňský kraj) s časem 57,01s. Druzí se umístili muži z SDH Slatiny (Královehradecký kraj) s časem 57,03s a třetí skončili muži z SDH Skuteč (Pardubický kraj) s časem 57,33s. Sobotní soutěžní den v Sokolově zakončila ve štafetách družstva HZS. První místo si mezi profíky vybojovala čtveřice z HZS Moravskoslezského kraje s výsledným časem 54,20s. Druhé místo obsadili závodníci z HZS Plzeňského kraje s celkovým časem 54,76s a místo třetí náleží zástupcům HZS Královehradeckého kraje s celkovým časem 55,17s.

Nedělní ráno všechny překvapilo nepříjemným deštěm, ale i tak motivace žádnému týmu nechyběla a na stadionu byli diváci svědky jak velmi těsných soubojů, tak i překvapivých výkonů v disciplíně, která je často označována jako královská – požární útok.  Mezi ženskými družstvy dobrovolných hasičů zazářilo družstvo SDH Lužná (Středočeský kraj) s časem 23,89s a zaslouženě obsadilo první místo. Druhé místo získalo družstvo SDH Hvězdoňovice (kraj Vysočina) s časem 24,20s a na třetí místo dosáhlo družstvo SDH Těškovice (Moravskoslezský kraj) s časem 24,34s. Mezi mužskými dobrovolnými hasiči zvítězilo družstvo SDH Dobřany (Plzeňský kraj) s časem 25,39s. Druzí skončili muži z SDH Mistřín (Jihomoravský kraj) s časem 25,90s a třetí příčku obsadili závodníci z SDH Skuteč (Pardubický kraj) s časem 25,92s. Profesionální hasiči se o první posty poprali velmi těsně. Nejrychlejší nakonec byli hasiči z HZS Královéhradeckého kraje a s časem 24,03s. Na druhou příčku dosáhli hasiči z HZS kraje Vysočina, kteří svůj pokus dokončili v čase 24,06s, a třetí příčka patří hasičům z HZS Zlínského kraje s časem 24,09s. Požární útoky určily celkové vítěze. V kategorii žen se mistryněmi republiky staly závodnice z SDH Hvězdoňovice (Kraj Vysočina) s 8 body. Na druhé příčce se umístila děvčata z SDH Letohrad-Kunčice (Pardubický kraj), jejichž bodový součet činí 11 bodů. Na bronzové pozici se umístil SDH Dolní Měcholupy (Hl. m. Praha) s 13 body. V kategorii družstev dobrovolných hasičů – mužů si titul mistrů republiky odvezlo družstvo SDH Dobřany (Plzeňský kraj) s šesti body. Stříbro putuje do kraje Pardubického do SDH Skuteč (8 bodů). Na bronzový stupínek vystoupalo družstvo SDH Mistřín z Jihomoravského kraje. Hasiči z HZS Moravskoslezského kraje obhájili titul z minulého roku a stali se tak opět mistry ČR. Titul vicemistrů si ze Sokolova odváží HZS Královéhradeckého kraje. Bronzovou trofej vybojoval tým HZS Kraje Vysočina. V rámci MČR v požárním sportu měly možnost mezi sebou soutěžit i pozvané týmy ze Slovenska, Polska a Ukrajiny. Na první příčce se umístil reprezentační výběr z Ukrajiny, stříbrnou medaili si odváží hasiči z Polska a na bronzový stupínek vystoupal výběr Slovenska. Kromě sportovního nasazení, museli i někteří ze závodníků a technických pracovníků z HZS Karlovarského kraje vyměnit sportovní dres za zásahový oblek a od sobotního odpoledne zasahovat u rozsáhlého požáru u obce Tisová. Za naprosto mimořádné nasazení všem vyslovil své poděkování a úctu krajský ředitel HZS KVK a ve svém závěrečném projevu během slavnostního zakončení i starosta města Sokolov Petr Kubis.