Mistrovství světa v požárním sportu začalo!

Ve středu 27. září bylo v tureckém  Izmiru zahájeno Mistrovství světa v požárním sportu, v pořadí osmé pro muže a čtvrté pro ženy. Vrcholné akce se účastní 11 týmů mužských a 7 ženských. Disciplínou prvního soutěžního dne byl výstup na cvičnou věž odehrávající se v příjemném prostředí Kultur Parku nedaleko centra Izmiru. Večer pak patřil slavnostnímu zahájení mistrovství, jehož součástí byly semifinálové a finálové rozběhy.

Ženy vystupovaly do 2 podlaží cvičné věže na zavěšený žebřík. Nejlepší z našich závodnic byly Markéta Marková a Adriana Janíčková se shodným časem 7,86. Celkově se české ženy umístily na 4. místě. Disciplínu ve večerním finále ovládla Anna Starodymova z Ruska (7,24). Muži vystupující do 4. podlaží cvičné věže zahájili závod v poledne. Nejlepším Čechem se stal Kamil Bezruč, který se časem 13,56 probojoval do semifinále. Do finále již nepostoupil. Mistrem světa se stal Stanislav Titoteenko z Ruska časem 13,45. Mužská reprezentace České republiky také obsadila čtvrté místo.