Bánská Bystrica (12. 9. 2018) První disciplína - výstup na cvičnou věž odstartovala XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu v Bánské Bystrici.

V dopoledních hodinách se na Stadionu SNP na start postavila nejprve družstva žen. Ty stoupají po zavěšeném žebříku do 2 podlaží cvičné věže. Našim závodnicím se první pokusy podařily a zapsaly vynikající časy, které jim v součtu stačily na výborné třetí místo v hodnocení družstev v disciplíně. Našimi nejrychlejšími závodnicemi byly Markéta Marková časem (7,71), Veronika Krpcová (7,79) a  Petra Chovancová (7,80).

Před polednem zahájily svoji soutěž také muži.  Ti nejrychlejší stoupají do 4. podlaží cvičné věže v časech kolem 14 sekund, přičemž startují s žebříkem o hmotnosti 8, 5 kg, který si na cvičné věži postupně zavěšují.  Z našich si nejlépe vedl Jakub Pěkný (13,46), Ladislav Filip (13,96)  a Milan Netrval (13,98). V celkovém součtu časů obsadili Češi čtvrté místo.

V podvečer se za účasti ministryně vnitra vlády SR Denisy Sakové uskutečnil zahajovací ceremoniál, jehož součástí byly také semifinálové a finálové rozběhy, v nichž se představilo osm nejlepších sportovců z každé kategorie.

V ženské kategorii  zvítězila a titul mistryně světa získala Ekaterina Chendakova z Ruska v novém světovém rekordu 6,86 s. Na druhém místě skončila Viktoria Osipova z Běloruska (7,17) a bronz si vybojovala Ekaterina Guseva z Ruska časem 7,58.

V kategorii mužů zvítězil a titul mistra světa získal Vladimir Sidorenko z Ruska časem 12,78. Druhé místo vybojoval Nikita Ukolov (13,01) a třetí byl Evgenij Rabsevitch (13,26), oba z Běloruska.

Ve středu pokračuje program běhy na 100 metrů s překážkami.