Bánská Bystrica (14. 9. 2018) Třetí soutěžní den patřil na XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu štafetám 4 x 100 metrů. V této disciplíně (v obou kategoriích) první člen překonává domeček, druhý bariéru, třetí s hadicemi přebíhá kladinu, napojuje hadice na rozdělovač a proudnici a v pásmu odpojení proudnici zase odpojí, aby ji předal poslednímu členu, který uhasí hořící směs v nádrži.

Soutěž zahájily tradičně ženy. Češky se startovním číslem tři byly hned v druhém rozběhu. Martina Pekrová, Lucie Tůmová, Kamila Bartoška a Veronika Krpcová  svůj pokus zvládly v celkově třetím nejlepším čase 62,27 s. Naše druhá štafeta ve složení Petra Chovancová, Šárka Jiroušová, Markéta Marková a Karolina Witoszová běžela ještě lépe a dosáhla času 60,36 s, kterým zajistila stříbrné medaile!

V odpoledním programu mužů nastupoval český tým s číslem 14 na start až v posledním rozběhu. První čtyřce ve složení Daniel Klvaňa, Milan Netrval, Lukáš Kroupa a Dominik Soukup se nedařilo a časomíru zastavila na hodnotě 63,72 s. Celá česká výprava tak vložila naděje do druhé čtveřice, která nastoupila ve složení David Dopirák, Jakub Pěkný, Martin Lidmila a Pavel Krpec a nezklamala. Svůj pokus závodníci zvládli ve skvělém čase 55,75 s a posunuli český tým na 2. místo v disciplíně!

V obou kategoriích jsme byli svědky pokoření světového rekordu. Rusky zapsaly 59,02 s  a Rusové 52,92 s.

Před poslední rozhodující disciplínou, požárním útokem, jsou muži na průběžném 1. místě spolu s Rusy a Bělorusy se stejným součtem bodů za jednotlivé disciplíny. Ženy se drží za Ruskami na průběžném druhém místě s odstupem 4 bodů.

Videa sledujte na www.firetv.cz

Více informací na: http://firesportslovakia2018.sk/

FOTOGALERIE