Bánská Bystrica (15. 9. 2018) Poslední soutěžní den patřil na XIV. Mistrovství světa mužů v požárním sportu a V. Mistrovství světa žen v požárním sportu v Bánské Bystrici požárním útokům. Sedm soutěžících v naprosto sehraném „představení“ dokáže v čase kolem 30 vteřin propojit zdroj vody, motorovou stříkačku, hadice, rozdělovač a proudnice a doběhnou k dvěma terčům do 90 metrů vzdálených a naplní je proudem vody.

Před touto disciplínou byli muži na průběžném 1. místě spolu s Rusy a Bělorusy se stejným součtem bodů za jednotlivé disciplíny. Tým mužů svůj první pokus zvládl v čase 28,83 s a ten druhý za 28,77 s. To stačilo na 4. místo v této disciplíně. Naproti tomu Rusům a Bělorusům se vůbec nedařilo. Češi se tak se součtem 11 bodů stali poprvé v historii mistry světa v požárním sportu pro rok 2018 před druhou Ukrajinou a třetím Běloruskem.

Opačná byla situace v kategorii žen. Češky byly na průběžném čtvrtém místě o čtyři body za Ruskami. Ty na požárním útoku nezaváhaly. Našemu týmu se nedařilo podle představ a čas 27,95 s stačil jen na bramborovou medaili z útoků a stříbrnou medaili v celkovém hodnocení mistrovství.  Nejrychlejší požární útoky předvedly slovenské týmy - muži v čase 25,24 s a ženy 25,30 s a získaly tak pro Slovensko první zlaté medaile vůbec.

Češi doplnili řadu mistrovských titulů ve všech kategoriích - dorostenci (Podolsk 2013, Grodno 2015), dorostenky (Svitavy 2014), junioři (Svitavy 2014)  a ženy (Izmir 2017). Není bez zajímavosti, že Martin Lidmila je držitelem mistrovského titulu v kategorii dorostu, juniorů i mužů. 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY