Od 1. do 5. září se ve městě Karaganda, ve východní části Kazachstánu, koná Mistrovství světa v požárním sportu. První soutěžní den zakončil slavnostní zahajovací ceremoniál, během kterého se představily všechny soutěžní týmy.

V průběhu prvního dne šampionátu závodníci změřili své síly v disciplíně výstup na cvičnou věž. Úkolem soutěžícího je co nejrychleji odstartovat, doběhnout k věži, a za pomoci hákového žebříku vyšplhat do vyšších podlaží. Jednotlivé individuální výsledky se následně propisují do celkového týmového hodnocení.

Reprezentační výběr žen skončil v součtu výkonů na 4. místě za týmy Ruska, Běloruska a Kazachstánu. Nejlepšími závodnicemi českého týmu byly současná dvojnásobná mistryně ČR Kamila Bartošková (čas 7,63s) a její reprezentační kolegyně Klára Hulínská (čas 7,73s). Stejně jako ženám se dařilo i mužům, a po první disciplíně se dostali na čtvrtou pozici, za Kazachy, Rusy a Bělorusy. Nejlepšími českými závodníky byli Dan Klvaňa (čas 14,02s) a Jan Vyvial (čas 14,08s).

Celou soutěž vyhrála ruská závodnice Ekaterina Chendakova s časem 6,98s a Nikita Ukolov z Běloruska s časem 12,89s.

Na mistrovství světa startují závodníci z České republiky, Běloruska, Slovenska, Polska, Rakouska, Kazachstánu, Uzbekistánu, Mongolska a Ruska. Síly změří v celkem čtyřech disciplínách – individuálních (výstup na cvičnou věž a běh na 100 metrů s překážkami) i týmových (štafeta 4x100 metrů a požární útok). Umístění v jednotlivých disciplínách na konci mistrovství rozhodne o celkových vítězích.

Mistrovství pokračuje v pátek během na 100 metrů s překážkami.

FOTOGALERIE ke stažení


VÝSLEDKY MUŽI - POŘADÍ DRUŽSTEV (oficiální, potvrzené výsledky)

 VÝSLEDKY MUŽI - POŘADÍ JEDNOTLIVCŮ (oficiální, potvrzené výsledky)

 VÝSLEDKY ŽENY - POŘADÍ DRUŽSTEV (oficiální, potvrzené výsledky)

VÝSLEDKY ŽENY - POŘADÍ JEDNOTLIVCŮ (oficiální, potvrzené výsledky)