Mistrovství světa v požárním sportu dnes pokračovalo na stadionu FK Shakhter disciplínou běh na 100 metrů s překážkami. Po čtyřech letech máme opět vítěznou dvojici mistrů světa. Po Danu Klvaňovi a Šárce Jiroušové, kteří získali zlatou medaili v Izmiru v roce 2017, se to letos podařilo Pavlu Krpcovi a Karolině Vyvialové.

Při disciplíně běh na 100 m s překážkami závodník překonává bariéru, za kterou sbírá dvě hadice, dále musí přeběhnout dlouhou kladinu, poté napojí dvě hadice do sebe, pak na proudnici a také do na dráze postaveného rozdělovače.

V kategorii žen si už od samého začátku závodu nejlépe vedla Karolina Vyvialová, která s časem 16,29s postoupila do semifinále ze základních rozběhů. Do finále pak postoupily čtyři závodnice se čtyřmi nejlepšími časy. Karolina zabojovala a čas 16,21s ji posunul mezi nejlepší čtyřku. Finálový běh zvládla s jistotou a na výsledkové tabuli svítila nejrychlejší dráha 16,11s pro reprezentantku z České republiky, která se tak stala novou světovou šampionkou. V celkovém součtu družstev obsadily naše závodnice třetí místo, před druhými Běloruskami a Ruskami.

Mezi muži byla konkurence vysoká, jelikož zastoupení mužských týmů je zde širší. Čeští reprezentanti se snažili zajistit si alespoň jedním pokusem dobrý čas pro tým. Kapitán týmu Pavel Krpec je zkušený závodník, na mistrovství světa nestartoval poprvé, ale titul mistra světa z individuální disciplíny mu dosud stále chyběl. Do semifinálových rozběhů postoupil s časem 15,40s, do finále s časem 15,79s. V konečném rozběhu se prokázaly jeho dlouholeté zkušenosti a výsledný čas 14,90s potvrdil titul absolutního vítěze a Pavel se stal novým mistrem světa. V konečném součtu družstev se muži dostali na třetí pozici, druzí skončili Bělorusové a první Rusové.

Mistrovství pokračuje v pátek štafetami 4x100 metrů s překážkami.

FOTOGALERIE KE STAŽENÍ

VÝSLEDKY MUŽI -  DRUŽSTVA

 

VÝSLEDKY ŽENY DRUŽSTVA