Česká výprava po disciplíně štafeta 4 x 100 metrů s překážkami přidává další medaili do své sbírky. Štafeta B mužů si doběhla pro bronz.

Ve štafetě nastupují za každé družstvo dvě čtveřice. Závodník na prvním úseku za pomoci žebříku přebíhá po střeše makety domku. V druhém úseku stojí bariéra, ve třetím úseku závodník sbírá hadice, přebíhá kladinu a spojuje hadice do sebe a na rozdělovač. Poslední člen štafety má za úkol před doběhnutím do cíle uhasit oheň pomocí hasícího přístroje.

První štafeta žen ve složení Klára Hulínská, Lucie Tůmová, Lenka Šestáková a Kamila Bartošková rozběhla svoji štafetu velmi dobře, ale bohužel nezahasila, a tak byl její pokus neplatný. Druhá štafeta – Kateřina Borovičková, Marcela Vrtalová, Dana Butulová a Karolina Vyvialová předvedla velmi pěkný výkon a časem 65,20s obsadila čtvrté místo. V celkovém pořadí družstev jsou Češky v tuto chvíli na čtvrtém místě a pokud chtějí dosáhnout na medailovou pozici, musí se jim v neděli povést poslední disciplína, požární útok.

V parném odpoledni nastoupili v první štafetě muži ve složení Jiří Škodný, Patrik Kligl, Martin Lidmila a Jan Vyvial. Jejich výsledný čas byl 60,91s. Následujícím týmům se ne vždy podařilo uhasit oheň na čtvrtém úseku, a to vinou technické závady na hasících přístrojích. Oba své pokusy tak opakoval například tým Polska. Stejný problém potkal i naši rekordně rozběhnutou B štafetu ve složení Daniel Klvaňa, Dominik Soukup, Vojtěch Klenka a Pavel Krpec. Dokázali se ale zkoncentrovat na opakovaný pokus, který zvládli v čase 59,26s a získali tak bronzovou medaili.

V průběžném pořadí jsou muži na 2. místě za Bělorusy o pět bodů a pouze o jeden bod za nimi je Rusko. Boj o titul mistrů světa v požárním sportu je tak stále otevřený.