Saratov, 11. září 2019 – Ve dnech 8. až 14. září se v jihovýchodní části Ruska, ve městě Saratov, koná mistrovství světa mužů, žen, dorostenců a dorostenek v požárním sportu. Soutěže začaly ve středu 11. září disciplínou výstupem na cvičnou věž. Dorostenci a dorostenky začali v ranních hodinách na Divadelním náměstí, zatímco muži a ženy měli svou věž na stadionu Lokomotiv.

Týmy dorostenek a žen skončily shodně na 3. místě v souboji družstev za druhými Běloruskami a zatím prvními Ruskami. Do semifinálových ani finálových bojů se žádná česká reprezentantka neprobojovala. Nejlepší byla Markéta Marková s časem 7,47s. Zlatou medaili si odnesla ruská závodnice Lyudmila Eremina s časem 6,96s.

Dorostenci si vedli o něco lépe, do finálového rozběhu se dostal český reprezentant Maxim Rokosz, který vybojoval bronzovou medaili s časem 11,20s. Dorostenci rovněž jsou v souboji družstev třetí, za výběrem Běloruska a Ruska.

V kategorii mužů se nejlépe vedlo Martinu Lidmilovi s časem 13,96s. Nemyslel jsem si, že s 13,96 skončím nejlepší z kluků, protože tu jsou kluci, kteří lezou daleko lépe. Měl bych být rád, ale je mi líto, že kluci nezaváleli. Nechci být ale příliš pesimistický a myslím, že do zítřka to vytáhneme a klukům se bude dařit daleko víc,“ říká Martin Lidmila. Celkově se zatím české družstvo zařadilo na čtvrté místo za Kazachstán, Bělorusko a Rusko. Vítězem ve výstupu na cvičnou věž se stal závodník z Běloruska Nikita Ukolov s časem 12,78s.

V sobotu bude mistrovství pokračovat během na 100m s překážkami.

FOTOGALEIRE

PŘENOSY