Česká reprezentace byla ve čtvrtek úspěšnější než než tomu bylo ve středu, po dnešním náročném dni má na kontě už pět medailí. Hned první medaile byla dokonce zlatá a získala ji Tereza Chovancová v kategorii mladších dorostenek v disciplíně v běhu na 100m s překážkami s časem 18,12s. Na vedlejší dráze se statečně s rozdělovačem, bariérou a proudnicí prala kategorie dorostenců. Z nich byl nejlepší Petr Bělíček s časem 16,88s, který si doběhl pro bronzovou medaili v kategorii středních dorostenců.

Mezi ženami se naděje obrátily ke Karolíně Vyvialové a Daně Butulové, které se obě dostaly do semifinálových rozběhů. Do finále postoupila už jenom Dana Butulová, která si s časem 15,87 doběhla pro bronzovou medaili. Největší boj se strhnul v kategorii mužů, kde na zlatou medaili aspirovalo hned několik favoritů. Nejprve všechny o své formě přesvědčil Daniel Klvaňa když svým druhým pokusem posunul světový rekord na 14,70s. Bez problémů zvládl i semifinálový pokus ale ve finále nakonec skončil druhý s časem 14,81s za Vladimirem Sidorenkem, který zaběhl finálový čas za 14,76s. Světový rekord Dana Klvani ale ve finále už nepřekonal.

Pořadí družstev je pro všechny české týmy zatím skoro stejné: dorostenky, dorostenci a ženy se řadí na třetí místo za Běloruskem a Ruskem. Muži se posunuli a o druhé místo se dělí s Běloruskem před vedoucím Ruskem.
 
Mgr. Irena Špačková
tisková mluvčí SH ČMS