web Litovel HS 2019

Česká reprezentace byla ve čtvrtek úspěšnější než než tomu bylo ve středu, po dnešním náročném dni má na kontě už pět medailí. Hned první medaile byla dokonce zlatá a získala ji Tereza Chovancová v kategorii mladších dorostenek v disciplíně v běhu na 100m s překážkami s časem 18,12s. Na vedlejší dráze se statečně s rozdělovačem, bariérou a proudnicí prala kategorie dorostenců. Z nich byl nejlepší Petr Bělíček s časem 16,88s, který si doběhl pro bronzovou medaili v kategorii středních dorostenců.

Mezi ženami se naděje obrátily ke Karolíně Vyvialové a Daně Butulové, které se obě dostaly do semifinálových rozběhů. Do finále postoupila už jenom Dana Butulová, která si s časem 15,87 doběhla pro bronzovou medaili. Největší boj se strhnul v kategorii mužů, kde na zlatou medaili aspirovalo hned několik favoritů. Nejprve všechny o své formě přesvědčil Daniel Klvaňa když svým druhým pokusem posunul světový rekord na 14,70s. Bez problémů zvládl i semifinálový pokus ale ve finále nakonec skončil druhý s časem 14,81s za Vladimirem Sidorenkem, který zaběhl finálový čas za 14,76s. Světový rekord Dana Klvani ale ve finále už nepřekonal.

Pořadí družstev je pro všechny české týmy zatím skoro stejné: dorostenky, dorostenci a ženy se řadí na třetí místo za Běloruskem a Ruskem. Muži se posunuli a o druhé místo se dělí s Běloruskem před vedoucím Ruskem.
 
Mgr. Irena Špačková
tisková mluvčí SH ČMS