Saratov, 12. září 2019 – Čtvrtek byl věnován disciplíně běhu na 100m s překážkami, což je silná disciplína českých závodníků, v každé ze čtyř kategorií Češi uspěli a získali cennou medaili. Závod začaly dorostenky a navzdory tomu, že v každé dílčí kategorii (mladší, střední a starší) jsme měli zástupkyni ve finále, uspěla ale pouze Tereza Chovancová v kategorii mladších dorostenek s časem 18,12s a získala jako první zástupkyně reprezentace zlatou medaili. Na protější dráze stadionu Lokomotiv se statečně s rozdělovačem, bariérou a proudnicí prala kategorie dorostenců. Nejlepší český závodník Petr Bělíček si doběhl s časem 16,88s pro bronzovou medaili v kategorii středních dorostenců.

Mezi ženami, se po řadě neúspěšných pokusů českých závodnic, naděje obrátily ke Karolíně Vyvialové a Daně Butulové, které se obě dostaly do semifinálových rozběhů. Do finále postoupila už jenom Dana Butulová, která si s časem 15,87 vybojovala bronzovou medaili. Vítězkou v této kategorii se stala ruská závodnice Lyudmila Eremina s časem 15,61s.

Největší souboj se strhnul v kategorii mužů, kde na zlatou medaili aspirovalo hned několik favoritů. Nejprve všechny o své formě přesvědčil Daniel Klvaňa, když svým druhým pokusem v základní části posunul světový rekord na 14,70s. Bez problémů zvládl i semifinálový pokus, ale ve finále nakonec skončil druhý s časem 14,81s za Vladimirem Sidorenkem, který zaběhl finálový čas za 14,76s. Světový rekord ale Danovi už zůstal.

Celkové pořadí družstev se změnilo po této disciplíně především pro muže, kteří se v tuto chvíli dělí o druhé místo s Běloruskem, před vedoucím Ruskem. Pro všechny ostatní týmy pořadí zůstává stejné: dorostenky, dorostenci a ženy zůstávají na třetím místě za Běloruskem a Ruskem.

Irena Špačková

FOTOGALERIE