Třetí soutěžní den se odehrál ve znamení kolektivních disciplín - štafet jednotlivých družstev na 4x100m s překážkami. Do závodu vstoupila jako první reprezentace dorostenek, která se hned od začátku pustila do těžkého boje s reprezentací ruského týmu. Těm se ale nakonec podařilo vylepšit světový rekord na čas 59,85s. Češky se dostaly s časem 62,49s na druhé místo, třetí se umístila reprezentace Běloruska s časem 63,35s.

Dorostencům se bohužel příliš nedařilo a oba jejich pokusy zůstaly neplatné a obsadili sedmé místo. Reprezentantky v kategorii žen pomýšlely na medaili, nakonec obě jejich štafety skončily pod hranicí 62 s (61,67s a 61,78s) a obsadily čtvrté a šesté místo. V kategorii mužů nebyl dopředu vůbec jasný favorit, všechny soutěžní družstva měly šanci na umístění. První české štafetě se bohužel pokus nevydařil a skončil neplatný, druhým pokusem si zapsala čas 59,92s. Na prvním místě skončila ruská štafeta s časem 53,66s.

V celkovém pořadí družstev jsou dorostenky třetí za Běloruskem, na které ztrácí jeden bod, dorostenci čtvrtí, na Kazachstán ztrácí dva body. Ženy zůstávají třetí a muži jsou čtvrtí za Kazachstánem, Běloruskem a Ruskem.

Mgr. Irena Špačková

tisková mluvčí SH ČMS