Sobotní den byl ve znamení poslední královské disciplíny – požárních útoků. Jednotlivé kategorie opět odběhaly své pokusy ve stejném pořadí, tedy dorostenky, dorostenci, následně ženy a vše zakončila kategorie mužů.

Hned první útok celého dne měl hodnotu 21,81s a znamenal pro české dorostenky první místo a zlatou medaili. Dorostencům se ale už tak nedařilo, v prvním pokuse si zapsali čas 27,32s, v druhém pokusu nestačili připravit základnu v předepsaném čase a v útocích skončili na šestém místě.

Reprezentantky v kategorii žen dlouho držely stříbrnou pozici, nakonec po posledním opakovaném pokusu ruských závodnic skončily na bronzové pozici s časem 32,79s. První skončilo Rusko (27,10), druhé družstvo závodnic z Kazachstánu (29,97). Muži na útocích skončili mimo medailové pozice, na čtvrtém místě s časem 28,53s. Jako první skončilo družstvo Ruska (25,45s), druhé Slovensko (26,64s) a třetí Kazachstán (28,14s).

Celkové pořadí družstev po součtech všech bodů skončilo následovně: dorostenky 2. místo (první Rusko, třetí Bělorusko), dorostenci 6. místo (první Rusko, druhé Bělorusko, třetí Kazachstán), ženy 2. místo (první Rusko, třetí Bělorusko), a muži 3. místo (první Rusko, druhý Kazachstán).

Na programu je dnes večer závěrečný vyhlašovací ceremoniál, který se v sobotu bude konat pro dorostence a dorostenky v Akademickém divadle mladých diváků. Ceremoniál pro ženy a muže je připraven na neděli na stejném místě.