V neděli 30. října se v Příbrami konal další ročník ročník “Příbramské věže”, ten byl tentokrát netradičně přesunut z jara na podzim. Největším překvapením byl nový rekord trati v podání Daniela Klvaňi.

Celý závod se nesl v komorní atmosféře a byť bylo závodníků pouze 16, dokázali se vzájemně motivovat k velmi dobrým výkonům. To nakonec dokázal i výkon Daniela Klvaňi (SDH Oznice), kterému se ve finálovém rozběhu s reprezentačním kolegou Pavlem Krpcem, podařilo vytvořit nový rekord trati v čase 13:50 sekund a zvítězit tak. “Jsem překvapen, protože včera na tréninku mi to moc nešlo a dneska to bylo úplně něco jiného, takže sem rád a je to dobrej odraz k tomu abych začal v zimě na sobě makat” komentoval svůj výkon. Na třetím místě se umístil Jan Vyvial.

V kategorii žen stejně jako minulý rok zvítězila Kamila Bartošková (SDH Horní Cerekev) s časem 7:73 sekund, která tak potvrdila i svůj titul mistryně republiky ve výstupu na věž, který získala v srpnu na MČR v Širokém dole. Stejně jako pro Daniela, tak pro Kamilu bylo vítězství spíše překvapením, stejně jako výkon její finálové soupeřky Anny Umnerové (SDH Dobřany), která skončila na druhém místě. “Tohle je můj oblíbený závod a letos jsem se musela hodně snažit abych opravdu vyhrála, protože jsem tu měla fakt kvalitní konkurenci. Věděla jsem, že Anička je fakt hodně dobrá. Ale dneska se fakt předvedla jako paní závodnice. A jelikož jsem v ženách už ve vyšší věkové kategorii, tak jsem velmi ráda, že mi na paty šlape Anička, která je vlastně hrozně mladá” říká po závodě s úsměvem na rtech. Na třetím místě se umístila Pavlína Nekolová z SDH Dolní Bukovsko.

Podle obou vítězných závodníků je pro trénink na věž nejdůležitější chodit trénovat pravidelně, naučit se do detailu náskoky a takzvaně “nalozit objemy”. Důležité podle Kamily však je i neopomenout trénink rychlosti, jelikož právě běh je časově nejnáročnější částí disciplíny.

Jan Koutek (SH ČMS)

FOTOGALERIE KE STAŽENÍ

VÝSLEDKY ke stažení