Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje má pro letošní ročník připraveny 3 veliké soutěžní série nejenom pro dobrovolné hasiče našeho kraje. Na začátku dubna odstartovala svým druhým ročníkem TFA liga SEVERU, kde prozatím změřilo v zásahovém obleku svoje síly 103 hasičů a hasiček v jedné z nejtěžších hasičských disciplín.
Minulý víkend odstartovala v Ústí nad Labem 9. ročníkem i oblíbená série běhu na 60 m a 100 m s překážkami pro děti i dospělé, pojmenovaná po hlavním partnerovi akce Stimax Cup. Hned na prvním ročníku se nám představilo téměř 400 soutěžících ve věku od 6 let nejenom z celé ČR, ale i zahraničí.
A teď v sobotu si přišli na své konečně i zastánci požárního útoku tím klasickým způsobem. Série Tohatsu Fire Cup měla naplánované první kolo svého jubilejního 10. ročníku. Každé kolo se tento rok koná v jiném okrese Ústeckého kraje. Sedmikolové klání tak začalo úspěšně v sobotu 30.4 ve Vroutku (okr. Louny) a počet týmů znovu posunul svůj rekord na 26. Slavnostního nástupu se tak zúčastnilo téměř 200 dobrovolných hasičů z našeho kraje v pracovní uniformě PS II, ve které se i soutěží.

Věříme, že i letos se podaří, díky a partnerům všech tří sérií, dostat k hasičů z našeho kraje zajímavé vybavení, které si ti nejlepší ze série rozdají ve velikém finále 24. 9. 2022 na stadionu v Ústí nad Labem, které je společné pro série Tohatsu a Stimax CUP) 

V našem kraji se můžeme těšit letos ještě na jeden hasičský svátek. Je jím mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu, které se bude konat od pátku 1. 7. do neděle 3. 7. na městském stadionu v Ústí nad Labem. 

Všechny tyto akce mají podporu a záštitu hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera. Této podpory, stejně tak jako podpory dalších partnerů, si velice vážíme.   

Matěj Prošek