web Litovel HS 2019

Poslední únorový víkend, 24. – 26. 2.,  se celá dorostenecká reprezentace (25 kluků) opět setkala v Ostravě. I přesto, že nebyl k dispozici atletický tunel ve Vítkovicích, si reprezentanti užili. Hned v sobotu ráno odjela kategorie starších a středních dorostenců do polského Chorzówa na krytou věž. V tělocvičně moc teplo nebylo, ale to klukům nevadilo. Ti, kteří nelezli, se dostali do spárů trenéra Radima. Ten je nenechal vychladnout. Pořád se skákalo, běhalo, posilovalo. Až už ti starší prosili střední, ať s tréninkem věží skončí (dokud lozili, starší posilovali). V podvečer se všichni vrátili na stanici do Martinova.

Mladší kategorie dorostenců zůstala na stanici. Zde se jim věnoval Jenda.  A moc velký rozdíl oproti ostatním klukům v Polsku to nebyl. Posilovalo se, běhalo se a nezapomnělo se ani na věž. Nutno podotknout, že nakonec venku panovalo skoro lepší počasí než v tělocvičně. Po návratu kluků z Polska následovala večeře a volný program – sauna, vířivka. A nesmíme zapomenout na všudypřítomné mobily s FB (že neuhodnete co to je?).

V neděli dopoledne už byli všichni venku. Trénink byl věnován věži a u mladších i běhu na 100 m přes překážky. Bylo to jedno z posledních tréninkových soustředění zaměřených převážně na věže. Reprezentanti se pomalu začnou připravovat na kolektivní disciplíny. Také se neúprosně blíží první zúžení reprezentačního výběru. Ale to až někdy příště.