Domácí Jiroušová opět zvítězila v rekordním čase

Mistrovství ČR v požárním sportu 2018 v Liberci dnes pokračuje na atletickém a fotbalovém stadionu SportParku Liberec dvěma disciplínami.

V dopoledních hodinách se představila kategorie SDH muži v běhu na 100 m s překážkami. Současně s nimi na protější straně stadionu o cenné kovy bojovaly ženy SDH. Po nich následovali muži HZS ČR. Vyhlášením výsledků dopolední soutěže byla ukončena část soutěží jednotlivců.

3. 1. místo – Šárka Jiroušová z SDH Poniklá, nový rekordní čas 15,52 s

Ve finálovém běhu se pak rozhodlo o mistryni republiky. Tou se stala skvělá domácí závodnice Šárka Jiroušová z SDH Poniklá časem 15,81 s před stříbrnou Karolinou Witoszovou z SDH Michálkovice a bronzovou Petrou Chovancovou z SDH Komárovice.

Běh na 100 m překážkami – muži HZS:

1. 3. místo – Radek Šuba z HZS Zlínského kraje, 16,12 s
  2. 2. místo – František Kunovský z HZS Moravskoslezského kraje, 15,95 s
  3. 1. místo – Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, 15,17 s

O titul absolutního mistra ČR se utkali profesionální a dobrovolní hasiči. Absolutním mistrem ČR v běhu na 100 m s překážkami se stal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 15,02 s, titul vicemistr si odnáší Jakub Paulíček z HZS Pardubického kraje a titul II. vicemistr vybojoval Martin Lidmila z HZS Královéhradeckého kraje.

Nejnižší součet časů z výstupu do 4. podlaží cvičné věže a běhu na 100 m s překážkami určil vítěze ve dvojboji. Tím se stal Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, součet času 29,31 s, druhé místo také pro HZS Moravskoslezského kraje získal Karel Ryl, součet času 30,53 s a bronz vybojoval Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje, čas 30,65 s.

Od 14:45 hod. se na start připraví ženy SDH v první týmové soutěži, a sice ve štafetě na 4 x 100 m s překážkami. Následně se na atletických drahách vystřídají týmy hasičů, mužů SDH a HZS ČR.

V prvním úseku štafety překonává soutěžící hasič tzv. domeček, na druhém úseku bariéru o výšce 2 m, překážkou třetího úseku je kladina dlouhá 8 m, široká 18 cm a vysoká 1, 2 m v kombinaci s hadicemi. Na čtvrtém úseku musí hasič pomocí hasicího přístroje uhasit hořící kapalinu v nádrži. Štafeta je divácky velmi atraktivní disciplínou, štafetový kolík nahradí hasičská proudnice.