Během odpoledne druhého soutěžního dne Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Liberec 2018 se představili ženy a muži SDH i profesionální hasiči ve štafetách 4 x 100 metrů s překážkami.

V kategorii žen SDH se na medailových pozicích umístila družstva - SDH Michálkovice s časem 61,58 s na 1. místě před SDH Poniklá (61,69 s) a SDH Chválenice (62,44 s). To v součtu bodů znamená, že před zítřejší závěrečnou disciplínou, požárním útokem, jsou na průběžném 1. místě dva týmy – Poniklá a Michálkovice.

Vítězství v kategorii mužů SDH si vybojovalo družstvo z SDH Zbožnov (56,94 s), druhé místo obsadil SDH Oznice (58,01 s) a bronz si odnese SDH Mistřín (59,34 s). I v této kategorii máme po dvou disciplínách na průběžném 1. místě dva týmy – Zbožnov a Oznice.

Profesionální hasiči soutěžní den uzavřeli. Průběžnou vedoucí pozici potvrdil HZS Moravskoslezského kraje vítězstvím ve štafetě (54, 20 s). Stříbrnou příčku vybojoval HZS Královéhradeckého kraje (54, 68 s) a třetí skončil HZS Plzeňského kraje (55,18 s).