Na Městském stadionu v Ústí nad Labem bylo v první soutěžní den slavnostně zahájeno 48. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 66. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

Slavnostního zahájení se zúčastnili významní hosté - ministr vnitra Jan Hamáček, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický, první náměstek starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Lubomír Janeba, z pořádajících organizací pak ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Roman Vyskočil, a starosta Krajského sdružení hasičů Ústeckého kraje Jiří Henc.

Čestní hosté přivítali sportovce a popřáli jim víkend plný skvělých sportovních výkonů. Zároveň poděkovali všem hasičům za jejich obětavou práci.

Své sliby složil za závodníky kpt. David Somol z družstva HZS Ústeckého kraje a za rozhodčí Milan Novák. Poté prohlásil genmjr. Drahoslav Ryba letošní mistrovství za zahájené.

Následovalo vyhlášení výsledků první soutěžní disciplíny, kterou byl výstup na cvičnou věž, a předání medailí.

V kategorii žen SDH ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže vybojovala 1. místo Šárka Jiroušová z SDH Poniklá časem 7,48 s. Na 2. místě skončila Markéta Marková z SDH Dolní Čermná v čase 7,50 s. Třetí byla Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev v čase 7,61 s.

V soutěži mužů SDH ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže zvítězil Karel Ryl z SDH Vrbice časem 14,14 s. Stříbrnou medaili vybojoval Dominik Soukup z SDH Žebnice časem 15,22 s. Třetí příčka připadla Marcelu Dalovi  z SDH Mosty za čas 16,44 s.

V kategorii profesionálních hasičských sborů zvítězil Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje časem 13,57 s. Druhý byl Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje s časem 13,66 s.  Třetí skončil Jan Vyvial z HZS Moravskoslezského kraje s časem 13,92s.

Mistryní ČR ve výstupu do 2. podlaží cvičné věže se v novém národním rekordu 7,43 stala Markéta Marková z SDH Dolní Čermná. Druhé místo obsadila a titul vicemistryně získala Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev s časem 7,48 s. Třetí příčku obsadila Jana Dipoldová z SDH Česká Bělá s časem 7,74 s.

V mužích se absolutním vítězem stal David Dopirák z HZS Plzeňského kraje v čase 13,81 s.  Druhé místo obsadil a vicemistrem se stal Jan Vyvial. z Moravskoslezského kraje s časem 13:94 s. Třetí skončil Václav Divoš z HZS Královéhradeckého kraje v čase 14,68 s.

Soutěže Mistrovství ČR v požárním sportu pokračují zítra. Na programu jsou běhy na 100 m s překážkami a štafety 4 x 100 m s překážkami.