Mistrovství ČR v požárním sportu 2019 v Ústí nad Labem dnes na Městském stadionu pokračuje. V dopoledních hodinách se představila kategorie SDH muži v běhu na 100 m s překážkami. Současně s nimi na protější straně stadionu běžely ženy SDH. Po nich následovali muži HZS ČR. Vyhlášením výsledků dopolední soutěže byla ukončena část soutěží jednotlivců.

3. 3. místo – Marcela Vrtalová z SDH Česká Bělá, 16,56 s

Ve finálovém běhu se pak rozhodlo o mistryni republiky. Tou se stala Šárka Jiroušová z SDH Poniklá časem 15,64 s, před stříbrnou Danou Butulovou z SDH Poniklá s časem 16,40 a bronzovou Petrou Chovancovou z SDH Horní Lideč s časem 22,24

Běh na 100 m překážkami – muži HZS:

1. 1. místo – Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje, 14,92 s
  2. 2. místo – Martin Lidmila z HZS Královéhradeckého kraje, 15,63. s
  3. 3. místo – Jan Zhříval z HZS Královéhradeckého kraje s časem 16,16 s

O titul absolutního mistra ČR se utkali profesionální a dobrovolní hasiči. Absolutním mistrem ČR v běhu na 100 m s překážkami se stal Martin Lidmila z HZS Královéhradeckého kraje, čas 15,32 s, titul vicemistr si odnáší Václav Divoš z HZS Královéhradeckého kraje s časem 15,78 a titul II. vicemistra vybojoval Jan Zhříval z HZS Královéhradeckého kraje čas 17,13

Nejnižší součet časů z výstupu do 4. podlaží cvičné věže a běhu na 100 m s překážkami určil vítěze ve dvojboji. Tím se stal Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje, součet času 28,49 s, druhé místo pro HZS Královéhradeckého kraje získal Martin Lidmila, součet času 29,62 s a bronz vybojoval Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje, čas 30,43 s.

Od 14:45 hod. se na start připraví ženy SDH v první týmové soutěži, a sice ve štafetě na 4 x 100 m s překážkami. Následně se na atletických drahách vystřídají týmy hasičů, mužů SDH a HZS ČR.