Po třech letech se znovu bude konat společné mistrovství profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. Tentokrát se uskuteční v Pardubicích na Městském stadionu Hvězda v termínu od 26. do 28. srpna. Pořadatelem je Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Krajské sdružení hasičů Pardubického kraje.

Závody se budou konat pod záštitou primátora statutárního města Pardubice Ing. Martina Charváta, náměstka primátora Mgr. Jakuba Rychteckého a hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D. Poslední společné mistrovství se uskutečnilo v roce 2019 v Ústí nad Labem, samostatné mistrovství profesionálních hasičů hostil Pardubický kraj naposledy v roce 2008. V případě dobrovolných hasičů se bude jednat o 67. mistrovství, u profesionálních hasičů o 49. mistrovství.

Soutěžit se začne v pátek 26. srpna ve 14 hodin na hasičském stadionu v Hradci Králové, kde proběhne první závod profesionálních hasičů: výstup do 4. podlaží cvičné věže. Na stadionu Hvězda v Pardubicích se v pátek od 18:30h pak bude pokračovat slavnostním zahájením. Sobotní dopoledne 27. srpna bude věnováno disciplíně běh na 100 m s překážkami, odpoledne se družstva předvedou ve štafetách 4x100 m s překážkami. V neděli 28. srpna sportovní klání zakončí královská disciplína požární útok.

Dobrovolné hasiče bude zastupovat celkem 17 družstev mužů a 17 družstev žen. Kromě zástupců z řad Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska budou o nejlepší výsledky usilovat i zástupci z České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty. Z řad hasičského záchranného sboru se na start postaví 14 družstev, které budou zastupovat jednotlivé kraje a jedno soutěžní družstvo HZS podniku, které nominuje Asociace velitelů HZS podniků, z. s. 

Na základě krajských kol se do soutěže nominovala tato družstva SDH/ČHJ/MHJ:

KRAJ

MUŽI

ŽENY

Ústecký

Lhenice

Vědomice

Karlovarský

Bochov

Dalovice

Liberecký

Bozkov

Poniklá

Středočeský I

Líchovy

Střezimíř

Středočeský II

Písková Lhota

Zahořany

Plzeňský

Dobřany

Bystřice nad Úhlavou

Praha

Horní Měcholupy

Dolní Měcholupy

Královehradecký

Hostinné

Kvasiny

Jihočeský

Strážkovice

Dolní Bukovsko

Vysočina

Bransouze

Markvartice

Pardubický

Zbožnov

Letohrad-Kunčice

Jihomoravský

Mistřín

Žernovník

Olomoucký

Bludov

Hlubočky

Moravskoslezský

Borová

Nová Ves

Zlínský

Hovězí

Morkovice

Česká hasičská jednota

Opatovice

Hlinsko

Moravská hasičská jednota

Císařov

Hrušky

 

Informace k MČR můžete sledovat na speciální webu www.mrps2022.cz , stejně tak jako na standardních komunikačních kanálech SH ČMS www.sport.dh.cz a facebookovém a instagramovém profilu sdružení.

Pro více informací kontaktujte, prosím, odpovědné osoby:

Mgr. Irena Špačková, tisková mluvčí SH ČMS, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 776 270 514

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 180 250