Mistrovství ČR v požárním sportu odstartovalo už v pátek 26. srpna závodem profesionálních hasičů ve výstupu na cvičnou věž. Skvělou formu potvrdil Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje, který ovládl finálový běh s časem 13, 70 s a získal zlatou medaili. Na druhé místo vystoupal Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje s časem 14,30s a třetí příčku obsadil David Dopirák z HZS Plzeňského kraje s časem 15,02 s.

V sobotu 27. srpna se pokračovalo disciplínou běh na 100 m s překážkami. Do výsledného hodnocení se počítalo šest nejlepších časů z celkových osmi. Jako první se na start postavili muži SDH. Nejlépe si vedlo družstvo z Ústeckého kraje SDH Lhenice, druhé skončilo družstvo mužů z SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), třetí příčku obsadil tým SDH Zbožnov z Pardubického kraje. O hodinu později odstartovaly své soutěžní pokusy ženy SDH. Prvenství získaly soutěžící z SDH Bystřice nad Úhlavou z Plzeňského kraje, druhé místo obsadily hasičky z SDH Letohrad–Kunčice z Pardubického kraje a třetí skončily ženy z SDH Dolní Měcholupy (Hlavní město Praha). Mistrovství ČR v běhu na 100 m s překážkami jednotlivců-dobrovolných hasičů se uskuteční 3. září v Ostravě.

Jako poslední na dráhu nastoupili muži HZS. Jak se dalo očekávat, do finálového souboje se dostali tři reprezentanti z Moravskoslezského kraje, kteří už během základních pokusů prokázali skvělou připravenost a formu. Do finálového rozběhu se dostali Daniel Klvaňa, Jan Vyvial a Richard Svačina. Finálovou čtveřici doplnil Vojtěch Klenka z HZS Královéhradeckého kraje. Absolutním mistrem se nakonec stal Richard Svačina, který pokus nepokazil a doběhl si pro zlatou medaili v čase 16,79s. Na druhém a třetím třetí místě skončili jeho reprezentační kolegové Daniel Klvaňa a Jan Vyvial. Výsledky běhu na 100 m a výstupu na cvičnou věž se sečetly a určily vítěze dvojboje v kategorii jednotlivců HZS. Nejlépe si vedl Daniel Klvaňa (29,76s), stříbro získal Jan Vyvial (30,25s) a bronz získal Pavel Krpec (30,82s), rovněž z Moravskoslezského kraje.

Poslední disciplínou soutěžního dne byly štafety. Opět se dařilo hasičkám z SDH Bystřice nad Úhlavou (Plzeňský kraj) které zaběhly čas 64,15 s, druhé skončily SDH Dolní Měcholupy (Hlavní město Praha) s časem 65,36 s a třetí místo obsadily s časem 65,49s závodnice z SDH Dolní Bukovsko (Jihočeský kraj) s časem 65,49s. Mezi dobrovolnými hasiči byli nejlepší SDH Zbožnov (Pardubický kraj) s časem 57,63s, druhý skončil SDH Lhenice (Ústecký kraj) s časem 58,64s a třetí místo obsadil SDH Líchovy (Středočeský kraj) s časem 59,43s. Mezi profesionálními hasiči byli nejúspěšnější sportovci z HZS Moravskoslezského kraje s časem 54,06s, druhé místo obsadili závodníci z HZS Královehradeckého kraje s časem 55,37s a třetici uzavřeli profesionální hasiči z HZS Plzeňského kraje s časem 56,57s.

Poslední závod se uskuteční v neděli 28. 8. a bude se jednat o „královskou“ disciplínu požární útok.  Po něm už bude vyhodnoceno celkové pořadí všech družstev.

Informace k MČR můžete sledovat na speciální webu www.mrps2022.cz , stejně tak jako na standardních komunikačních kanálech SH ČMS www.sport.dh.cz a facebookovém a instagramovém profilu sdružení.